Nové webové stránky

novy webVážení přátelé,
dnem 16. 6. 2014 jsme pro Vás připravili a spustili nové www stránky www.fidesagro.cz, jako další z kroků modernizace vizuální podoby prezentace společnosti Fides Agro, spol. s r.o. Doufáme, že se nám podařilo vytvořit pro Vás příjemné a přehledné stránky, na kterých najdete všechny potřebné informace o naší společnosti a našich produktech a budeme Vám vděčni za Vaše připomínky a názory. Těšíme se na Vaše návštěvy.

Hospodaření v zeleném údolí

Chov masného skotu je sice z podstaty extenzivnější než chov dojnic, ale to neznamená, že takto chovaná zvířata stačí pustit ven a nevšímat si jich. Tento u někoho zakořeněný omyl vyvrací
soukromý hospodář Jan Likler z jižních Čech. Podle jeho názoru potřebuje skot bez tržní produkce mléka kvalitní krmení, vodu a dostatek pohybu. Kvalitní krmení přitom znamená nejen jeho dostatečné množství, ale také krmivo vyrovnané z pohledu živin a zdravotně nezávadné.

Vliv konjugované kyseliny linolové (CLA) na reprodukční užitkovost dojnic

KravaZa poslední desetiletí došlo u nás k výraznému nárůstu průměrné mléčné užitkovosti u dojeného skotu. Vysoká produkce mléka brzy po otelení je ovšem spojena se značnou metabolickou zátěží. Zvyšování příjmu krmiva je pomalejší než vzestup laktační křivky.

Náš chov - Imunitu selat ovlivňuje řada faktorů

seleČeští, moravští a slovenští chovatelé prasat hojnou účastí na semináři týkající se této problematiky potvrdili, že způsoby zlepšení imunity jsou pro ně nanejvýš důležité. Tématem semináře, který pořádala společnost Fides Agro, spol. s r. o., a Sevaron Poradenství, s. r. o. v červnu v Čejkovicích na jižní Moravě, byla imunita selat a její modulace mimo jiné pomocí krmného programu Imuno, společného projektu obou firem.